Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacje dla osób niesłyszących

ZASADY KORZYSTANIA W OPOLSKIM CENTRUM REHABILITACJI W KORFANTOWIE
Z POMOCY OSOBY PEŁNIĄCEJ FUNKCJĘ TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO

 

na podstawie: ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz.1243)

 1. W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie pacjenci niesłyszący, mający problemy z komunikowaniem się mogą skorzystać z pomocy osoby znającej język migowy w sytuacjach, w których załatwiane są sprawy indywidualne związane z pobytem i leczeniem.
 2. Zasady organizacyjne:

Tryb planowy

 1. Zgłoszenie chęci skorzystania z pomocy osoby pełniącej funkcję tłumacza języka migowego można wnieść do Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie pisemnie lub mailowo z wykorzystaniem n/w druku:

WZÓR DRUKU ZGŁOSZENIA

DOCFormularz zgłoszenia skorzystania z tłumacza jezyka migowego.doc (28,50KB)

 1. Wypełniony Formularz zgłoszenia można przekazać:
  1. pocztą elektroniczną: statystyka@ocr.pl
  2. osobiście w Statystyce Szpitala ( ul Wyzwolenia 11 , 48 –317 Korfantów )
  3. faksem na numer:  077/43 44 004
 2. Zgłoszenia dokonuje osoba uprawniona, będąca osobą niepełnosprawną lub osoba działająca na podstawie jej upoważnienia, co najmniej na 3 dni robocze przed datą realizacji świadczenia.
 3. Po przyjęciu zgłoszenia Szpital zapewnia obsługę osoby uprawnionej, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym.
 4. Pracownik OCR Korfantów kontaktuje się bezpośrednio z osobą zgłaszającą, w sposób przez nią wskazany, potwierdzając możliwość realizacji zgłoszenia i jednocześnie ustalając sposób jego realizacji lub informuje o braku możliwości realizacji świadczenia.

Tryb nagły

 1. W przypadkach nagłych, usługa tłumacza języka migowego realizowana będzie w formie telefonicznego wezwania tłumacza języka migowego z listy Rejestru tłumaczy języka migowego dostępnego na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.


 

Podmiot udostępniający: OCR
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada: Natalia Budynek
Data wytworzenia: 2014-08-13