Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

O nas

Misja Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.:

 

Pomagamy pokonywać bariery

 

Organem  założycielskim Opolskiego Centrum Rehabilitacji jest Województwo Opolskie. Szpital usytuowany jest w małym mieście Korfantów położonym w południowej części Województwa, w powiecie nyskim. W Opolskim Centrum Rehabilitacji leczeni są pacjenci w trzech oddziałach rehabilitacyjnych oraz w oddziale chirurgii ortopedycznej. Ze względu na kompleksowość leczenia Szpital jest jedyną tego rodzaju specjalistyczną jednostką na terenie Województwa.

 

1. Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej

W w/w Oddziale opieką medyczną obejmuje się pacjentów ze schorzeniami wymagającymi kompleksowego postępowania usprawniającego, które przeprowadzane jest przez lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarki, psychologa i logopedę. W procesie leczenia rehabilitacyjnego stosowane są metody leczenia obejmujące farmakoterapię, fizjoterapię, psychoterapię, logopedię, których celem jest powrót osoby niepełnosprawnej do czynnego życia społecznego.

2. Ośrodek Rehabilitacji Dziennej.

W oddziale leczeni są pacjenci w trybie dziennym ze schorzeniami narządu ruchu, którzy mają zdolność samodzielnego poruszania się.

3. Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej / Blok operacyjny

W Oddziale leczy się chirurgicznie i zachowawczo pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu. W procesie leczenia zaangażowany jest zespół lekarzy i chirurgów, internisty, anestezjologa, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Celem leczenia jest uzyskanie poprawy funkcji narządu ruchu, poprzez stosowanie nowoczesnych metod leczenia z zakresu chirurgii ortopedycznej rekonstrukcyjnej, implantologii i neurochirurgii.

4. Dział fizjoterapii

Dział fizjoterapii składa się z zakładu fizykoterapii, hydroterapii oraz kinezyterapii.

W zakładach realizowany jest proces usprawniania pacjentów obejmujący w zakładzie hydroterapii: bicze szkockie, kąpiele czterokomorowe, masaże podwodne, kąpiele wirowe  i solankowe; w zakładzie fizykoterapii:  okłady fango, krioterapię, pola elektromagnetyczne i magnetyczne, elektroterapię, światłolecznictwo; w zakładzie kinezyterapii: grupowe i indywidualne ćwiczenia lecznicze obejmujące neurofizjologiczne metody reedukacji nerwowo-mięśniowej oraz elementy terapii manualnej. Dodatkowo proces ten wzbogacony jest o grupowe i indywidualne zajęcia na basenie.

5. Przychodnia przyszpitalna

W Przychodni leczeni są pacjenci w poradni ortopedycznej oraz rehabilitacyjnej.

6. Fizjoterapia ambulatoryjna

W zakresie Fizjoterapii ambulatoryjnej w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie pacjenci mogą korzystać z Gabinetów Usprawniania Leczniczego oraz Fizjoterapii domowej (powiat nyski).

 


 

Podmiot udostępniający: OCR
 za treść odpowiada: Natalia Budynek
Data wytworzenia: 2022-04-11